A tartály betemetésekor be kell tartani a megadott utasításokat. Azokban az esetekben, amikor az egyszerű független telepítés nem lehetséges, forduljon a gyártóhoz vagy hozzáértő szakértőkhöz. Földcsuszamlások, árvizek és egyéb nehéz terepen tapasztalt szakember tanácsát kell kérni. Tanácsot és jelenlétet biztosítunk az ásatás során is, amely lehetővé teszi a korrekt és minőségi telepítést.
(RÉSZLETES TELEPÍTÉSI UTASÍTÁS)
4 fő telepítési mód lehetséges
TARTÁLYKEZELÉS AZ ÉPÍTÉSI TERÜLETEN
A tartály emelése és szállítása emelőhevederek segítségével történik. Rögzítse az emelőhevedereket a tartály bilincseire vagy a megjelölt helyekre. A tartály szállítását megfelelő építőipari gépekkel kell végezni, ügyelve a sérülés lehetőségére. Ne gurítsa vagy húzza a tartályt.
ÁTMENETI TÁROLÁS
A tartályt megfelelő, vízszintes és sima felületen kell tárolni. Figyelnünk kell az esetleges éles tárgyakra az alapon, amelyek a tartály károsodását okozhatják. Ha a tartály a beszerelés előtt megsérül, ezt azonnal jelenteni kell a gyártónak. A javítás a gyártó írásos utasításai szerint történik.
SZÁLLÁS ELŐTT, ill. TELEPÍTÉS
A tartály telepítése előtt alaposan meg kell vizsgálnunk a talaj összetételét és tulajdonságait. Az építési gödör padlójának szilárdnak és stabilnak kell lennie. A talaj gyenge teherbírása esetén 40 cm vastag kavicsanyagból vagy betonból alapot kell készíteni. Az előkészített alapot legalább 60 MPa tömörítésre kell keményíteni. A kitermelt anyagot el kell távolítanunk az építési gödörből, hogy ne keveredjen a visszatöltő anyaggal.
ÁTÁSI MÉRETEK
Az építési gödör alaprajzi méretének 60-100 cm-rel nagyobbnak kell lennie, mint a tartály alaprajzi méretei. A tartálynak min. 150 cm-re kell lennie az épülettől és legalább 200 cm-re a utaktól. Ha a terep típusa megengedi, ásunk egy építési gödröt a lehető legfüggőlegesebb falakkal (figyelembe kell venni a talaj lejtését és a biztonságos munkavégzés érdekében szükséges intézkedéseket). A telepítés során minden vonatkozó biztonsági és építési előírást be kell tartani. Az ásatás mélységét össze kell hangolni a tartály méreteivel.
HÁTTÉLTŐ ANYAG
A tartály feltöltéséhez használt anyagnak megfelelő granulátumúnak kell lennie. Az anyagot jég vagy hó, agyag, nagyobb szemcsés részecskék és egyéb szerves részecskék nélkül kell mosni. Megfelelő anyag a 4-16 mm-es szemcsésségű homokkő vagy zúzottkő.
A feltöltőanyag visszatöltése és tömörítése szakaszosan vagy 300 mm vastagságú rétegekben történik. A tartályt egyszerre kell feltölteni vízzel, hogy a töltőanyag és a víz szintje a tartályban mindig azonos legyen. Ezzel azonos oldalirányú nyomás érhető el a tartálytartály falán. Minden réteget jól meg kell tömöríteni könnyű tömörítőgépekkel. Feltöltéskor a nyakat és a fedelet a tartályra kell helyezni.
TARTÁLY RÖGZÍTÉSE
Az alapbetonba rögzítőfüleket (20 mm átmérőjű rozsdamentes acél rúd) kell beépíteni. A horgonyfülekre drótbilincsek segítségével rozsdamentes és ellenálló anyagból készült kötelet vagy acélkábelt rögzítenek. A kötelet vagy acélhuzalt feszítőanya segítségével feszítik meg. Minden rögzítőanyagnak rozsdamentes acélnak kell lennie. A tartály felülete és a kötél közé geotextíliát (szélesség kb. 100 mm) helyeznek el, amely megakadályozza a kötél közvetlen nyomását a tartályra. A tartályon, amelyre a bilincsek fel vannak szerelve, a rögzítést a bilincsek fülein végezzük. A rozsdamentes acél kötelek helyett poliészter szalagok is használhatók.